İzmir Güzellik Uzmanlığı & Estetisyenlik Kursu

M.E.B ONAYLI

Ayrıcalıklı Eğitimle Tanışın

Farkı Yakalayın

Güzellik ve estetik bir meslek olarak hata kaldırmayacak bir alandır. Eğitimin kalitesi ve içeriği son derece önemlidir.  Sadece yetenekle devam edilemeyecek bu sektörde yeteneğinizi profesyonel bir eğitimle tamamlamanızı ve sizlere vereceğimiz MEB onaylı sertifikalarla sektördeki yerinizi almanızı sağlayacağız. Profesyonellik ve kariyerde başarı sunan Kozmetra Özel KOZ AKADEMİ üyesi olmak sektörde bir ayrıcalıktır.

Kozmetra Koz Akademi Avrupa’dan aldığı deneyimi sizlerle buluşturuyor. Hollanda merkezli Kozmetra Koz Akademi merkezlerinde; son sistem cihazları ve yurt dışı eğitimli uzman öğretim kadrosu ile estetisyenlik eğitiminde yeni bir dönem başlıyor.

Kozmetra Koz Akademi öğrencileri Teori ve ağırlıklı pratik eğitimleriyle tamamlanacak olan ESTETİSYENLİK (GÜZELLİK UZMANLIĞI) eğitiminin ardından kurs bitiminde 3 sertifika almaya hak kazanacaklardır: 1- M.E.B, 2-Ürün Eğitim, 3-Cihaz Kullanım Sertifikası

Akademi öğrencileri kliniklerde, estetik cerrahlarının yanında, 5 yıldızlı otellerin spa merkezlerinde, dev kozmetik firma zincirlerinde ve kozmetra akademi bünyesinde türkiye yada yurt dışında, a plus eczanelerde çalışma imkanına kavuşuyor.

Kozmetra Koz Akademi öğrencileri bir sertifikadan daha fazlasına sahip oluyor. Alınan eğitimler sayesinde, bilgilerle donanmış kalifiye kişiler olarak sektöre hazır hale geliyorsunuz. Hep daha iyisini arayanlar için Kozmetra Koz Akademi

Neden Kozmetra Koz Akademi ?

  • Avrupa Birliği standartlarında, alanında uzman akademik bir kadroyla çalışıyoruz.
  • Sektörde yıllardır AVRUPA ve TÜRKİYE arasında köprü görevi gören dermokozmetik bir firmanın bütünleşik tecrübesinden faydalanacaksınız.
  • Başarıyla mezun olduktan sonra da desteğimizi esirgemiyor ve sektörde karşınıza çıkabilecek her türlü probleminizle yakından ilgileniyoruz.
  • Sertifikaların bakanlık tarafından güncelleme istenmesi durumunda sizi yarı yolda bırakmayarak, ek hiçbir ücret almadan sertifikalarınızı güncelliyoruz.
  • Derslerinizi Avrupa Birliği standartlarındaki ferah uygulama ve teorik sınıflarımızda alma imkanı sunuyoruz..
  • Akademimizden başarıyla mezun olan  öğrencilerimize kliniklerde, güzellik merkezlerinde, kurumsal otellerde, eczanelerde, dermokozmetik ve kozmetik satışı yapan kurumsal firmalarda işe yerleştirme desteği verdiğimiz gibi yıllardır kendi işini açma hayali kuran mezunlarımız için de ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunuyoruz.
III. INTERNATİONAL WORLD QUALİTY SUMMİT KAPSAMINDA FİRMAMIZ DÜNYA KALİTE ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLMUŞTUR.

Sizi Arayalım

Detaylı Bilgilendirme İçin Uzmanlarımız Sizinle İrtibata Geçsinler

FARKI YAKALAYIN !

Güzellik Uzmanlığı Sertifikasına Sahip Olunca Nerelerde Çalışabilirim?

– Gerekli prosedürleri de tamamlayarak yıllardır hayalini kurduğunuz işyerini açarak kendi güzellik merkezinizin patronu olabilirsiniz.

-Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan halk eğitim merkezlerinde ve mesleki eğitim merkezlerinde aday usta öğretici olarak görev alabilirsiniz.

-Güzellik merkezlerinde, kliniklerde, cilt bakım merkezlerinde, hastanelerin dermatoloji birimlerinde ve bunun yanında eczanelerde dermo-kozmetik danışmanı olarak da çalışabilirsiniz.

-Mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında, prestijli otellerin güzellik-spa salonlarında çalışabilirsiniz.

-Kozmetik üretim sanayiinde, güzellik malzemesi satan ve pazarlayan iş yerlerinde istihdam edilebilirsiniz.

Estetisyenlik Kursu (Cilt Bakımı Eğitimi ve Güzellik Uzmanlığı Kursu) 

Geçmişten günümüze estetik ve güzellik hem kadınlar hem de erkekler için hayatın olmazsa olmaz unsurlarından biri olmuştur. Güzel ve bakımlı görünmek insan doğasında vardır.

Günümüzde ise estetik ve güzellik sadece kadınların değil erkeklerin de ilgi gösterip talep ettikleri bir sektör haline gelmiştir.  Bu talep artışıyla her geçen gün çoğalan estetik ile cilt bakımı güzellik  merkezlerinde ve eczanelerde nitelikli eleman arayışı da giderek çoğalmaktadır. Kozmetra Özel KOZ AKADEMİ olarak profesyonel ve nitelikli bir ekiple birlikte sektöre tam donanımlı profesyoneller hazırlıyoruz.

Kendi Güzellik Merkezinizi Açmak İçin Bir Adım Atabilirsiniz.

Kozmetra özel KOZ AKADEMİ Estetisyenlik  ve Güzellik  Uzmanlığı Kursu eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika almaya hak kazanır. Meslek edindirme kurslarını tamamlayarak ve bu işi kendisine meslek edinmek isteyen kursiyerlerimiz için Kozmetra Özel KOZ AKADEMİ olarak fizibilite çalışması,cihaz ve ürün tercihleri, lokasyon belirleme, reklam, satış pazarlama, personel, prosedür tamamlama gibi birçok alanda da ücretsiz bilgi desteği sunmaktayız.

Avrupa Birliği Ülkelerinde Geçerli Bir Mesleğiniz Olacak.

Avrupa Birliği ile birlikte yürütülmekte olan MEPEG projesi (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı sertifika programımıza dahil olarak kendi işinizi kurabilir ya da kariyerinize Avrupa Birliği ülkelerinde devam edebilirsiniz.

Avrupa Birliği ülkelerinde Estetisyen ve Güzellik Uzmanı olarak çalışabilmek için gerekli olan denklik sertifikasını alabilmek için  danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kozmetra Özel KOZ AKADEMİ olarak HOLLANDA’da bulunan kliniklerimizde iş olanağınız olabilmektedir.

Kurs Bitiminde

Nelere Sahip Olacaksınız ?

940 SAATLİK EĞİTİM SONRASI HANGİ SERTİFİAKALARA SAHİP OLACAKSINIZ ?

Öğrenciler kurs bitiminde 3 sertifika alacaktır. (M.E.B, Ürün Eğitim ve Cihaz Kullanım Sertifikaları)

SERTİFİAKALAR SADECE TÜRKİYE’DE Mİ GEÇERLİ OLACAK ?

Kurs bitiminnde alınan sertifikalar Türkiye ile birlikte yurt dışında da geçerli olacaktır.

940 SAATLİK EĞİTİM SONRASI NERELERDE ÇALIŞABİLİRİM ?

940 saat eğitimimizden mezun olan Koz akademi öğrencileri kliniklerde, estetik cerrahlarının yanında, 5 yıldızlı otellerin spa merkezlerinde, dev kozmetik firma zincirlerinde ve Koz akademi bünyesinde Türkiye yada yurt dışında, A plus eczanelerde çalışma imkanı sunuyor

PROGRAM KAPSAMINDA ALINACAK DERSLER

Anatomi – Fizyoloji
Cilt Bakımı
Epilasyon – Depilasyon
Makyaj – Profesyonel Makyaj
Kalıcı Makyaj*
Porselen Makyaj*
Masaj
El – Ayak Bakımı
Manikür – Pedikür*
İğnesiz mezoterapi
Amerikan Dermapen
Dermotolojik peeling
Kozmetik Ürünleri Uzmanlığı
Vücut Bakımı
Zayıflama – Bölgesel Zayıflama
İş İdaresi – Hijyen
Reklam ve sosyal medya
Yeni Sistemler ve Teknolojiler

0232 407 66 66

0 850 885 05 93

Ara (Bilgi Al)